Wróbelki i Brzdące zagrały w bibliotece

Dwa dziecięce zespoły połączyły siły i dały wspólny koncert pełen ciepła i pozytywnych emocji. W Multimedialnej Filii Biblioteki pod Atlantami na Podzamczu wystąpiły Wałbrzyskie Wróbelki i Grające Brzdące.

Wyświetl galerię 1/4
Pierwszy z zespołów pod kierownictwem Małgorzaty Wiłkomirskiej składa się z dzieciaków w wieku od 3 do 9 lat, które uczęszczają na muzyczne zajęcia organizowane w filii Biblioteki pod Atlantami na Podzamczu. Grające Brzdące natomiast to wychowankowie Przedszkola Integracyjnego nr 17. Zapytaliśmy opiekunki tych grup czy łatwo obecnie jest oderwać dzieci od elektronicznych zabawek i zachęcić do śpiewania w zespole?
 
- Łatwo. Wystarczy worek ciasteczek i jakoś idzie - śmieje się Aleksandra Strzygocka, nauczyciel w Przedszkolu Integracyjnym nr 17. - A tak naprawdę sami chętnie uczestniczą w tych zajęciach.
 
- Ja się z tym do końca nie zgadzam, dlatego że obecnie panuje moda na indywidualizm. Każdy chce być solistą i naśladować piosenkarzy z telewizji. Praca grupowa wymaga czegoś więcej. Widać po dzieciach, że czasami nie potrafią się odnaleźć w grupie. Nie zdają sobie sprawy, że od ich ziewania czy dłubania w nosie zależy wizerunek całego zespołu - twierdzi Małgorzata Wiłkomirska.
 
 
Obie instruktorki zgadzają się jednak, że grupowe zajecia muzyczne są bardzo potrzebne, szczególnie na tym etapie rozwoju dzieci. Uczą się one współpracy w grupie a także nabywają inne potrzebne umiejętności.
 
- Ja jako osoba odpowiedzialna za przygotowanie dzieci do szkoły ćwiczę ich pamięć i koncentrację, czyli dwa najważniejsze procesy potrzebne do nauki wszystkiego - mówi Aleksandra Strzygocka.
 
Koncert w bibliotece był ostatnim spotkaniem ze śpiewającymi dzieciakami w tym roku szkolnym. Zajęcia w ramach Wałbrzyskich Wróbelków powrócą do programu zajęć po wakacjach. Jak podkreśla prowdząca zajęcia Małgorzata Wiłkomirska przyjść mogą wszystkie chętne dzieciaki i dla każdego znajdzie się miejsce. Warunek jest jeden - po każdych zajęciach dziecko musi wypożyczyć książkę ze zbiorów biblioteki.
 
plr
foto: P. Tokarski
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno