Festiwal SPECTRUM tylko on-line

6. Świdnicki Festiwal Filmowy Spektrum zostaje przeniesiony w całości do sieci.

OŚWIADCZENIE ORGANIZATORÓW FESTIWALU 
 
W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń sanitarnych i mając na względzie komfort i bezpieczeństwo uczestników wydarzenia, decyzją władz Miasta Świdnica i organizatorów,  6. Świdnicki Festiwal Filmowy Spektrum zostaje przeniesiony w całości do sieci.


Tegoroczna edycja Spektrum, wyjątkowa z uwagi na panującą sytuację pandemiczną, miała przyjąć formę festiwalu hybrydowego; jest to rozwiązanie często wybierane przez polskie i zagraniczne imprezy filmowe, które oferuje możliwość uczestnictwa w wydarzeniach festiwalowych w trybie stacjonarnym, w kinie, jak i w Internecie. Wspólną decyzją władz miasta oraz organizatorów, wydarzenia i projekcje filmów z programu części stacjonarnej, które miały mieć miejsce w Świdnickim Ośrodku Kultury, nie odbędą się. 
 
SPEKTRUM ONLINE: krótkie metraże, spotkania z gośćmi, część filmów pełnometrażowych.
 
Część online festiwalu, czyli prezentacja tegorocznej selekcji krótkich metraży z konkursów „Okiem Młodych”, zostaje do dyspozycji widzów bez zmian. Filmy będzie można oglądać za pośrednictwem platformy mojeekino.pl w dniach 29 – 31 października. Sprzedaż biletów w postaci ważnych przez 48h kodów od momentu zakupu, rozpocznie się w czwartek, 29.10, od godz. 10:00. Program poszczególnych bloków konkursowych jest dostępne na stronie http://spektrumfestiwal.pl/.
 
Spotkania z wszystkimi gośćmi, którzy mieli odwiedzić w tym roku Świdnicę, m.in. z Rafałem Zawieruchą, Agnieszką Holland, Lechem Majewskim, Aleksandrą Hamkało, Jagodą Szelc, Magdalena Łazarkiewicz czy Markiem Lechkim, odbędą się w trybie online i będą transmitowanie na oficjalnym profilu festiwalu na platformie Facebook. 
 
24 października, o godz. 19:00 na festiwalowym Facebooku, odbędzie się także transmisja oficjalnego Otwarcia Festiwalu, w którym udział wezmą: Prezydent Miasta Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, Dyrektor Festiwalu Paweł Kosuń, Dyrektor Artystyczny Spektrum Lech Moliński, a także przedstawiciele Świdnickiego Ośrodka Kultury – Dyrektorka Anna Rudnicka oraz jej Zastępczyni Bożena Kuźma. 
 
Zwrot biletów będzie możliwy od poniedziałku 26 października. Posiadacze biletów proszeni są o kontakt mailowy, na adres sok@sok.com.pl lub telefoniczny, pod numerem 74 851 56 57.
 
Informacje na temat bieżących zmian programowych będą publikowane na oficjalnej stronie Spektrum i zamieszczanie w mediach społecznościowych festiwalu: http://spektrumfestiwal.pl/

adm
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno