Debiut świdniczanina w kadrze narodowej
Pechowo indywidualnie, ale bardzo dobrze drużynowo – Polacy na 2 miejscu w pierwszym wirtualnym wyścigu samochodowym z cyklu „European Digital Motorsport Cup” . W kadrze Polski zadebiutował świdniczanin Damian Lempart.

W niedzielę odbył się pierwszy wirtualny wyścig samochodowy z cyklu „European Digital Motorsport Cup”. W ramach zawodów, do kadry narodowej w klasyfikacji „PRO” (kierowcy z licencją wyścigową i aktywnie startujący w prawdziwych wyścigach) został powołany świdniczanin – Damian Lempart, który startował w parze z innym kierowcą wyścigowym – Bartoszem Groszkiem.

Kwalifikacje i pierwszy stint rozpoczął Bartosz Groszek. Wicemistrz Polski w klasie D4-3500 startował do wyścigu z 29 pozycji ze startu lotnego, a Damian czekał na swoją kolej do jazdy w ramach drugiego i trzeciego, finałowego stintu.

Kolizja kilku kierowców w drugim i trzecim zakręcie (Eau Rouge & Raidilion) na wirtualnym torze Spa Francorchamps nie ominęła Bartosza Groszka - restart samochodu kosztował załogę stratę okrążenia na samym początku i spadek na ostatnią, 37 pozycję. Załoga jechała do końca równym tempem, jednak strata do większości rywali była zbyt duża aby liczyć na solidny wynik.

- Wielka szkoda tego wypadku, który popsuł nasze realne marzenia o zajęciu pozycji w okolicy TOP10. Byliśmy solidnie przygotowani, ale ogromny wypadek przez brawurę innych spowodował takie zamieszanie, że nie dało się uniknąć przeszkód w postaci innych, rozbitych samochodów. Po tym zdarzeniu zostało nam z Bartkiem po prostu dojechanie do mety bez większych błędów, w zasadzie z ostatniej pozycji, licząc przy okazji na kary i błędy innych kierowców - mówił po wyścigu Damian Lempart.

Załoga ze świdniczaninem finalnie zajęła 27 miejsce, nadrabiając 10 pozycji w ciągu 2-godzinnego wyścigu. Finlnie reprezentacja Polski zajęła 2 miejsce w klasyfikacji narodów.

Oprócz wirtualnych zawodów, Lempart będzie w tym roku startować w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski za kierownicą prawdziwego samochodu.