Inwestycje drogowe w Czarnym Borze
Dwie inwestycje drogowe w miejscowościach Borówno i Grzędy są obecnie w trakcie realizacji, a kolejna, na ulicy Polnej i Jarzębinowej w Czarnym Borze, rozpocznie się w najbliższych dniach. Środki finansowe na inwestycje gmina pozyskała m.in. z budżetu państwa i z budżetu województwa dolnośląskiego.
Wyświetl galerię 1/5
W Borównie trwa odbudowa drogi gminnej – dz. nr 79 i 80 – łącznie 350 mb. Na ten cel gmina pozyskała z budżetu państwa 227 558,00 zł, a całkowity koszt inwestycji wynosi 230 044,78 zł. Drugą inwestycją jest przebudowa drogi gminnej w Grzędach – dz. nr 310. Zadanie to finansowane jest ze środków własnych budżetu gminy, a jego koszt wynosi 63 572,55 zł. Wykonawcą obu inwestycji jest Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z siedzibą w Świdnicy.
 
W siedzibie Urzędu Gminy podpisano umowy na realizację inwestycji pn. „Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Czarnym Borze – dz. nr 641, 62/1 i 111 – 0,9 km”. Zgodnie z umową, roboty będą prowadzone na ulicy Polnej (na odcinku od ulicy Wałbrzyskiej do ulicy Świerkowej) oraz na ulicy Jarzębinowej. Całkowity koszt zadania wynosi 488 197,79 zł, z czego 226 800,00 zł pozyskano z budżetu Województwa Dolnośląskiego w formie dotacji celowej. Wykonawcą robót jest firma STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu.
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
pz/inf.prasowa
foto: użyczone
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno