Miała być kontrola poselska w strefie. Do tej pory jej nie było i nie będzie

Posłowie Koalicji Obywatelskiej zapowiadali w maju kontrolę w Strefie Ekonomicznej. Teraz okazuje sie, że żadnej kontroli nie będzie. 

Przypomnijmy, że kontrolę poselską  zapowiadała senator Koalicji Obywatelskiej Agnieszka Kołacz-Leszczyńska. Kontrola miała mieć związek z nieprawidłowościami w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, Kołacz-Leszczyńska nie wykluczała złożenia wniosku o odwołanie prezesa Artura Siennickiego. Prezes ostatecznie odwołano. 

 

Przeczytaj też: 

Siennicki nie będzie już prezesem Strefy Ekonomicznej

Nepotyzm PiS, podział łupów w Wałbrzychu i tańczący prezes WSSE

 

 

Wyniki miały zostać przedstawione ministrowi już w sierpniu. Mamy listopad, a nie doszło do żadnej kontroli. 

 

Na chwilę obecną Agnieszka Kołacz-Leszczyńska  nie komentuje sprawy, gdyż jak nas poinformowała - ona tylko towarzyszyła jako senator. Komentarz uzyskaliśmy od posłanki Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej.

 

- Obecnie trudno mówić o kontroli w strefie. Władze się zmieniły i będziemy pilnie obserwować co se dzieje. Nam nie chodzi o to, by robić zamieszanie. Mówiliśmy o tym ponieważ zostały nagrane rozmowy i pan Zieliński był jednym z bohaterów tego wydarzenia. Później także sam prezes Siennicki. Był list od pracowników, którzy mówili, jak źle się dzieje na strefie. Rada Nadzorcza zmieniła władze, więc w związku z tym kontrola poselska nie będzie się odbywać. - mówi posłanka Mrzygłocka. 
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
 

 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno