Remont Strzegomskiej wreszcie zakończony

Kierowcy mogą już odetchnąć z ulgą. Po dwóch latach opóźnienia wreszcie udało się dokończyć prace na ul. Strzegomskiej. Remont kosztował blisko 17 milionów złotych.

Wyświetl galerię 1/9
Termin zakończenia prac przesuwano wiele razy. Na niektórych odcinkach trzeba zerwać nawierzchnie i położyć ją na nowo.  Finalnie, wydatki po stronie gminy Wałbrzych wyniosły 9 milionów 300 tysięcy złotych ( w tym dotacja z Urzędu Marszałkowskiego na poziomie 6 mln 82 tysiące złotych). Koszt po stronie gminy Walim to 7 milionów 600 tysięcy złotych. 

- To nie tylko droga, ale infrastruktura towarzysząca, ścieżki rowerowe, oświetlenie, dobre odwodnienie, zatoczki autobusowe i parkingi. Oprócz tego że jest to droga, to stanowi to także dobrą bazę wypadową dla rowerów. - mówi marszałek województwa dolnośląskiego, Cezary Przybylski.
 
 
 
Trudności pojawiły się już na samym początku kiedy napotkano na skały, z powodu których Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu był zmuszony przeprojektować plan remontu drogi. Jak informował wówczas zastępca dyrektora ZDKiUM w Wałbrzychu Bogusław Rogiński, projekt był już gotowy, pozwolenie zostało wydane, a okazało się, że występuje skała. Z uwagi na to wodociągi musiały przeprojektować kanalizację sanitarną. Opóźniło to termin realizacji całej inwestycji.
 
- Bardzo cieszę się z zakończenia tego chyba najtrudniejszego projektu ostatnich lat, choć nie największego. Droga na pograniczu Walimia i Wałbrzycha, po wielu przeszkodach oddajemy tą drogę do użytku. Chciałem podziękować na ręce Pana Marszałka za decyzję sejmiku poprzedniego, podtrzymaną przez późniejszy. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.
 
Potem ZDKiUM nie mógł dojść do porozumienia z właścicielem gruntu co również przesunęło termin wykonania prac. Ostatecznie, zadaniu nie sprostał wykonawca, który musiał naprawić wadliwą powierzchnię na swój koszt. Nowemu wykonawcy udało się wreszcie dokończyć remont. 
 
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
W.Blicharz
foto:adm/K.Żarkowski
 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno