Menu

Dożywotnie więzienie, Jest wyrok dla mordercy rodziców i brata

Dożywocie  - przed świdnickim sądem zapadł wyrok w sprawie Marcelego C., oskarżonego o zabicie rodziców i brata. Mężczyzna przyznał się do morderstwa. Wyrok nie jest prawomocny.
 
 
Dożywotnie więzienie,  Jest wyrok dla mordercy rodziców i brata
Do zabójstwa doszło na początku grudnia ubiegłego roku w  Ząbkowicach Śląskich. W mieszkaniu policjanci znaleźli ciała mężczyzny i kobiety (rodziców 18-letniego wówczas Marcelego C.) i 7-letniego chłopca (brata mężczyzny). Marceli C. z mieszkania ukradł pieniądze - niespełna 10 tys. zł. Podczas zeznań przyznał się do zabicia siekierą rodziców i brata.  
 
 
 
Zdaniem śledczych Marceli C. starał sie zatrzeć ślady przestępstwa. Mężczyzna próbował spalić ubrania, które miał na sobie podczas przestępstwa. Jak stwierdzili biegli, po zbrodni i zatarciu śladów starał się upozorować włamanie do domu (na tle rabunkowym). 

Jak mówił Tomasz Orepuk z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, z opinii lekarzy psychiatrów wynika, że Marceli C. jest osobą w poczytalną. Biegli stwierdzili jednak zaburzenie osobowości - brak empatii i wrogość do otoczenia. Ich zdaniem obwiniał członków rodziny za swoje niepowodzenia. 

Dziś przed Sądem Okręgowym w Świdnicy zapadł wyrok w sprawie. Marceli C. został skazany na dożywotnie więzienie. Wyrok nie jest prawomocny. 

Czytaj też:
Ząbkowice: Zabił rodziców i 7-letniego brata
 
adm
foto: walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Vic (14 maja 2022 19:34)
Oby dawał dupy jak najdłużej.
Moherowy Pisior (14 maja 2022 16:05)
Cytuję użytkownika: Matylda
"Marcel C. jest osobą poczytalną...". "...brak empatii i wrogość do otoczenia..." Skoro facet jest zdrowy psychicznie to ktoś powinien wpoić mu empatię i dać przykład pozytywnego nastawienia do otoczenia. Nie był sierotą, miał rodziców, którzy (jak wszyscy inni rodzice) powinni o to zadbać. Braki w wychowaniu zemściły się na tych, którzy mogli o to zadbać. Ot, po prostu ironia losu.
Może rodzice kazali mu chodzić do kościoła i uwiódł go ksiądz...
Matylda (14 maja 2022 12:02)
"Marcel C. jest osobą poczytalną...". "...brak empatii i wrogość do otoczenia..." Skoro facet jest zdrowy psychicznie to ktoś powinien wpoić mu empatię i dać przykład pozytywnego nastawienia do otoczenia. Nie był sierotą, miał rodziców, którzy (jak wszyscy inni rodzice) powinni o to zadbać. Braki w wychowaniu zemściły się na tych, którzy mogli o to zadbać. Ot, po prostu ironia losu.
Mateusz (13 maja 2022 21:03)
jak można za zabójstwo 3 najbliższych osób dostać wyrok nie prawomocny? za to powinna kara śmierci.

Dodaj komentarz

112  |   Świdnica  |   morderstwo  |   sąd  |  

Rozpoczyna się przebudowa chodnika na Wołyńskiej

Wojewoda pomoże Ukraińcom z powiatu świdnickiego

Świdnica potrójnie nagrodzona''Perłami Samorząd''

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij