Menu

Piknik Sowiogórski w Głuszycy

Wiele atrakcji dla dzieci i rodzin czekało na uczestników Pikniku Sowiogórskiego, który odbył się w niedzielne popołudnie na boisku w Głuszycy. 
Piknik Sowiogórski w Głuszycy
Na najmłodszych czekali z wesołymi zabawami i aktywnościami animatorzy z Kamayu Art. Dzieci chętnie uczestniczyły w quizie ekologicznym z nagrodami i w zabawach ekologicznych. Temat związany z ekologią pojawił się także w widowisku teatralnym dla dzieci wystawionym przez Teatr Bajka. Na scenie wystąpili także seniorzy ze Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Głuszycy. Wykonali hymn o Głuszycy, do którego słowa napisał śp. Stanisław Michalik, miłośnik regionu.

W specjalnie przygotowanej „Strefie Sztuki” można było zobaczyć prace lokalnych artystów, rękodzielników i wytwórców produktów lokalnych z  Gmin Głuszyca i Jedlina-Zdrój. W Strefie Sztuki swoje robótki ręczne i obrazy zaprezentowały m.in. głuszyckie seniorki. Można było także zobaczyć prace malarskie i rzeźby z drewna mieszkańców Jedliny- Zdroju.

Na scenie zaprezentowali się także lokalni młodzi artyści – uczestnicy zajęć wokalnych organizowanych przez Centrum Kultury-Miejską Bibliotekę Publiczną w Głuszycy - Maria Kuźma, Joanna Surma, Anna Kmita, Maja Bacior, Iga Smusz, Milena Smusz, Oliwia Zelek, Antonina Michalska. Swoje umiejętności zaprezentowali także głuszyccy młodzi adepci sztuki taekwondo z klubu Taekwondo Taipan.
 
 
 
Piknik Sowiogórski był wydarzeniem realizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół w Głuszycy w partnerstwie z Centrum Kultury-Miejską Biblioteką Publiczną w Głuszycy i Stowarzyszeniem Uniwersytet Trzeciego Wieku w Głuszycy 
w ramach zadania grantowego „Góry Sowie-piękno do odkrycia”. 
 
opr. kat
foto: użyczone Gmina Głuszyca
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Poszukiwani listami gończymi

Młodzi lekkoatleci na starcie

Szuka ich policja

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij