Spacery historyczne zakończyły się

Spacery historyczne po najciekawszych miejscach Wałbrzycha zakończyły się. Gdzie była największa frekwencja i czy głodni historii mieszkańcy mogą liczyć na wznowienie cyklu spacerów za rok?  Spytaliśmy kierownik Biura ds. Rewitalizacji Miasta Justynę Pichowicz.

- Rozmawialiśmy o tym jak zaangażować mieszkańców w rozmowy o mieście, ale wykorzystując jednocześnie potencjał tego miasta i pokazując wałbrzyszanom, że mogą być dumni z tego gdzie mieszkają i pielęgnować to dziedzictwo, które mijamy często niezauważone. - mówi kierownik Biura Ds. Rewitalizacji Miasta Justyna Pichowicz.

Spacery to nie tylko okazja by miło spędzić czas, to też szansa by dowiedzieć się więcej o swojej dzielnicy i miejscach, które mijamy na co dzień. Spacery odbyły się w dzielnicach, które wymagają rewitalizacji.

- W każdej dzielnicy jest jakiś obiekt albo ciekawostka, która zaskakuje. Jest ich bardzo dużo. Natomiast jeśli chodzi o frekwencję myślę, że największa była na Starym Zdroju, było ponad 80 osób. W innych dzielnicach też była średnia około 60 osób. Na Nowym Mieście padało, a też przyszło sporo osób. - mówi kierownik Biura Ds. Rewitalizacji Miasta Justyna Pichowicz.

Spacery spodobały się nie tylko mieszkańcom Wałbrzycha. Organizacja pozarządowa z Sokołowska, też zorganizowała spacery po swoim mieście. Do współpracy zaproszono prezesa Fundacji im. Księżnej Daisy Von Pless, Mateusza Mykytyszyna.  Biuro Ds. Rewitalizacji Miasta zapewnia, że spacery odbędą się również za rok. Nie wyklucza się spacerów po innych dzielnicach, nie tylko tych najstarszych.

 

 

pm

foto: K.Żarkowski

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno