Zrobili im szalet z podwórka

Niby centrum Wałbrzycha, a wygląda jak trzeci świat. Podwórko przy ulicy Wysockiego stało się ulubionym miejscem amatorów alkoholu i załatwiających swoje potrzeby mieszkańców. Lokatorzy kamienicy mają tego dość i chcą się odgrodzić.

Wyświetl galerię 1/7

- My mieszkańcy Konopnickiej 5 mamy tutaj na podwórku szalet miejski. Każdy kto wysiada z autobusu, załatwia swoje potrzeby. Piją, dewastują nam auta. Mamy rozwaloną elewację, zaczynamy niedługo remont całej kamienicy i boimy się, że po tym remoncie będziemy musieli wszystko odnawiać. - mówią mieszkańcy ulicy Konopnickiej.

W pobliżu feralnego podwórka mieści się też zdewastowany dawny szalet miejski, o którym wielokrotnie informowaliśmy. Mieszkańcy obawiają się, że konstrukcja w końcu się zawali. Szalet należy do miasta, jednak w środku znajdują się urządzenia firmy świadczącej usługi energetyczne.

 - Chcemy odgrodzić teren, chcemy wydzierżawić kawałek działki od gminy. Chcemy postawić bramę i odizolować się od części przystankowej. Chcielibyśmy by ktoś zabezpieczył ten teren i coś z tym terenem zrobił, bo on naprawdę odstrasza.  - mówią mieszkańcy ulicy Konopnickiej.


Mieszkańcy wystosowali pisma min. do straży miejskiej, z prośbą o częstsze patrolowanie okolicy. Jak mówią mimo pozytywnej odpowiedzi, nie przyniosło to efektów i ani policja, ani straż miejska nie zagląda na podwórko.  W okolicy funkcjonują trzy wspólnoty mieszkaniowe. Jak zapowiadają będą prosić o pomoc miasto.

 

 

 

pm

foto: WTV

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno