Teren po dawnej Silenie wciąż bez kupca

Wciąż nie ma chętnych do kupna terenu po dawnych zakładach lniarskich Silena w Świebodzicach. Do Wałbrzyskiego Sądu Rejonowego nie wpłynęła żadna oferta kupna.

Na potencjalnych nabywców czeka 1,8 ha terenu, wraz z częścią zabudowań. Sprzedaż prowadzi syndyk. Gmina Świebodzice przejęła na siebie ciężar finansowy przeprowadzenia procesu upadłościowego dawnej spółki Eurolen.  Finałem tego jest doprowadzenie do sprzedaży zakładu, który od lat straszy w centrum miasta.

 

- Zaplanowany na wczoraj przetarg, nie doszedł do skutku, ponieważ nie wpłynęła żadna oferta, która mogłaby być przedmiotem rozpoznania. Będą podejmowane dalsze kroki, by znaleźć nabywcę. - mówi rzecznik sądu okręgowego w Świdnicy, Agnieszka Połyniak.

 

Nie wiadomo kiedy będzie ogłoszony kolejny przetarg, decyzje podejmie sędzia prowadzący sprawę.
 
Silena to przemysłowa historia Świebodzic, która w ostatnich niespełna trzech dekadach zamieniła się w ruinę. Po dawnych zabudowaniach zakładu pozostały tylko resztki hal produkcyjnych, które przydawały się z powodzeniem filmowcom: świebodzicki zakład był planem filmowym m. in. dla takich filmów, jak „Miasto 44”, „Czas honoru – powstanie”, a ostatnio „Ślepnąc od świateł”, serialu kręconego dla stacji HBO.

 

 

red

foto: użyczone

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com.
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com


 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno