Handlowali ludźmi, zmuszali kobiety do seksu - są już w rękach policji
Handel ludźmi, czerpanie korzyści z cudzego nierządu, posiadanie broni palnej i narkotyków to tylko niektóre zarzuty, jakie usłyszeli podejrzani zatrzymani przez CBŚP.  Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie grupy nakłaniali, ułatwiali, a nawet zmuszali kobiety do uprawiania nierządu czerpiąc z tego zyski.
Policjanci CBŚ Policji we Wrocławiu, pod nadzorem Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji we Wrocławiu, rozpracowywali od 2015 roku zorganizowaną grupę przestępczą działającą na Dolnym Śląsku . Z ustaleń policjantów wynika, że członkowie grupy zajmowali się handlem ludźmi, nakłanianiem i ułatwianiem prostytucji, zmuszaniem do jej uprawiania oraz czerpali z nierządu inne korzyści majątkowe. Dwie osoby uczyniły sobie z tego stałe źródło dochodu. Do pracy werbowano kobiety w trudnej sytuacji finansowej, a zdarzało się też, że kobiety były bte.  Po każdej wykonanej usłudze dziewczyny zatrudniane w agencji towarzyskiej musiały się rozliczyć z zarobionych pieniędzy. 

 
Jak ustalili śledczy, w przestępczy proceder może być zamieszanych osiem osób, w tym pięciu mężczyzn i trzy kobiety. Podczas akcji, w której brało udział kilkudziesięciu policjantów zatrzymano podejrzane osoby.Podczas przeszukań mieszkań, domów i innych obiektów użytkowanych przez zatrzymanych policjanci znaleźli i zabezpieczyli między innymi broń palną, paralizator, kij baseballowy, marihuanę. Zabezpieczono także mienie o wartości około 160 000 zł. 
 

Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator z Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji we Wrocławiu przedstawił zarzuty związane z kierowaniem i udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, handlem ludźmi, czerpaniem korzyści z cudzego nierządu, posiadaniem broni palnej i znacznej ilości narkotyków. Liderzy grupy z przestępczego procederu mogli zarobić nawet milion złotych. Siedem osób trafiło do aresztu, jedna jest pod dozorem policji.

Policjanci CBŚP we Wrocławiu nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

 


adm
foto: użyczone CBŚP


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres:  redakcja@walbrzych24.com
 

 

 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno