Wnioski na dotację - wymianę ogrzewania
Od 27 lutego będzie już można składać wnioski o przyznanie dotacji na wymianę ogrzewania w lokalach mieszkalnych. 
Wszelkich informacje nt. kryteriów oraz warunków, które należy spełnić by starać się o dofinansowanie, udziela Wydział Ochrony Środowiska UM, ul. Żeromskiego 27, pok. nr 3, tel. 74 666 98 15.

Uchwała Rady Miejskiej, która wejdzie w życie 27 lutego, umożliwia mieszkańcom miasta uzyskanie dotacji na zmianę systemu ogrzewania na bardziej ekologiczne.  Uchwała w sprawie zasad i trybu postępowania przy udzielaniu dotacji celowej na dofinansowanie zadań inwestycyjnych, związanych z ograniczaniem niskiej emisji na terenie Gminy Świebodzice zakłada dofinansowanie zmiany systemu ogrzewania, opartego na paliwie stałym, na:
 
- ogrzewanie gazowe
- ogrzewanie elektryczne
- olejowe
- pompy ciepła.
 
Główną intencją przyjętych przepisów jest zachęcenie mieszkańców do likwidacji tradycyjnych pieców, opalanych węglem, groszkiem, itd. słowem wszystkim, co jest paliwem stałym. Warunkiem otrzymania dotacji jest likwidacja w mieszkaniu wszystkich źródeł ciepła, opartych na tym paliwie. Wysokość dotacji wynosić będzie do 40 % kosztów kwalifikowanych, lecz nie więcej, niż 3 000 zł. 
 
W ciągu najbliższych 3 lat samorząd przeznaczy na te proekologiczne działania 200 000 zł.
Wnioski będzie można składać od dnia 27 lutego, będą one do pobrania albo w Wydziale OŚ lub – elektronicznie - w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.swiebodzice.pl w zakładce Wydział Ochrony Środowiska.

opr. kama
foto: użyczone

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com.

 
 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno