Na Dworcu Szczawienko praca wre

Trwają prace na Dworcu Wałbrzych Szczawienko. Prawdopodobnie remont zakończy się po wakacjach.

Wyświetl galerię 1/6

 

Prace remontowe na Dworcu Wałbrzych Szczawienko trwają. Renowacji poddawany jest sam obiekt, ale zagospodarowywany jest także okoliczny plac. Ma tam powstać obiekt typu Park&Ride, czyli miejsce gdzie będzie można zostawić swój samochód i w dalszą podróż udać się autobusem lub pociągiem.

- W tej chwili trwa główny front robót budowlanych na Dworcu Wałbrzych Szczawienko, czyli w miejscu gdzie już wkrótce powstanie nowoczesny obiekt typu Park&Ride. Trwają prace związane z modernizacją stropów i usuwaniem tych części, które są nie potrzebne, przebudowywane są też ściany. Budynek jest przygotowywany pod nowy układ komunikacyjny – mówi asystent prezydenta Wałbrzycha, Arkadiusz Grudzień.
 

 

Zostały już wykonane prace związane z przełożeniem wszystkich instalacji sanitarnych zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Ściany przygotowywane są pod nowe tynki i płytki.

- Jeśli chodzi o działania wykonywane na zewnątrz, to są to prace związane z instalacjami sanitarnymi, ale również remont drogi dojazdowej, ścieżek pieszych i rowerowych, a także parkingu. W najbliższym czasie planujemy także wymianę stolarki okiennej. Po zakończeniu głównego frontu robót skupimy się na przygotowaniu całego terenu pod udostępnienie go dla turystów i podróżnych – tłumaczy Arkadiusz Grudzień.

Termin zakończenia prac to koniec wakacji. Przez cały czas trwania remontu Dworzec Szczawienko będzie czynny dla podróżnych, którzy będą mogli wsiąść i wysiąść z pociągu. Trzeba jednak liczyć się z niedogodnościami.

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres:  redakcja@walbrzych24.com
 

 
W.Blicharz

foto: walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno