Prezydent Duda o S3 i Krzeszowie

Prezydent Polski Andrzej Duda odwiedził Kamienną Górę. Była to pierwsza w historii wizyta głowy państwa w tym niewielkim mieście na południu Aglomeracji Wałbrzyskiej.

To już trzecia wizyta Andrzeja Dudy w naszym regionie. Najpierw jeszcze zanim został Prezydentem odwiedził Wałbrzych w ramach kampanii wyborczej. Wkrótce po wyborach na zaproszenie burmistrza Bogdana Kożuchowicza i minister edukacji Anny Zalewskiej pojawił się w Świebodzicach. Do Kamiennej Góry natomiast zaprosili go starosta Jarosław Gęborys i pochodząca z Kamiennej Góry wiceminister edukacji Marzena Machałek. W swoim przemówieniu skupił się głównie na najwazniejszej inwestycji, jaka wkrótce rozpocznie się na obrzeżach miasta - drodze ekspresowej S3, której aż dwa węzły znajdą się na obszarze powiatu kamiennogórskiego.
 
- Głęboko wierzę, że projekt S3 będzie oznaczał lata zupełnie nowej jakości dla państwa miasta. Projekt S3, o który tak bardzo zabiegała pani minister stanowi bardzo istotny element moich politycznych wizji jako Prezydenta Rzeczypospolitej - mówił Prezydent Andrzej Duda.
 
 
Wizyta Prezydenta w powiecie kamiennogórskim rozpoczęła się od zwiedzania najcenniejszego zabytku tego regionu - Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Wygląd obiektu po zakończonym niedawno remoncie całego kompleksu dawnego Opactwa Cystersów sprawił, że nawet Prezydent był pod ogromnym wrażeniem.
 
- Macie tu państwo niesłychaną perłę architektury europejskiego baroku. Coś, co jest tak wspaniałym dziełem architektury sakralnej, że powala na kolana każdego, nawet kogoś kto kompletnie się na tym nie zna, bowiem urok tego miejsca jest niesamowity. Jednocześnie to miejsce jest jeszcze mało w Polsce znane. Wierzę w to, że właśnie dzięki inwestycji S3 więcej Polaków będzie mogło do państwa dojechać i zobaczyć waszą wspaniałą ziemię z jej niezwykłymi zabytkami i pięknymi krajobrazami. Przede wszystkim będzie to z pożytkiem dla państwa i otworzy nowe perspektywy biznesowe - twierdzi Prezydent Andrzej Duda.
 
Choć na spotkaniu z Prezydentem było wyraźnie mniej ludzi niż podczas ostatniej wizyty w Świebodzicach to jednak obecni na kamiennogórskim rynku byli pod wielkim wrażeniem pierwszej wizyty głowy państwa w tym mieście.
 
- Coś wspaniałego, to jest normalny człowiek, pan Prezydent Andrzej Duda. W końcu mamy normalnego prezydenta, niech żyje sto lat - mówią dwie kamiennogórzanki.
 
- Jestem pod takim wrażeniem, że nie jestem w stanie tego opowiedzieć. To pierwsza taka wizyta głowy państwa więc jestem po prostu happy! - mówi Danuta
 
- Dziękujemy, że spełnił swoją obietnicę wyborczą i dotarł nawet do tak odległych miast jak Kamienna Góra. Do tej pory ponoć jedynie był u nas pan Cyrankiewicz, bo żadne władze tych terenów nie odwiedzały. Dziękujemy, że w końcu ktoś o nas pomyślał - mówi Anna.
 
- Chciałam podziękować, że żyjemy w tak spokojnych czasach i bardzo jesteśmy zadowoleni z wizyty pana Prezydenta - dodaje Małgorzata.
 
plr
foto: P. Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno