Wymień foliówkę na eko-reklamówkę

Unia Europejska wdraża w życie dyrektywę, która ma znacznie ograniczyć produkcję reklamówek jednorazowego użytku. Z tego powodu, w ramach kampanii "Czysta Świdnica", mieszkańcy będą mogli wymienić w Urzędzie Miejskim swoje foliowe reklamówki na ekologiczne torby. Akcja potrwa od 19-23 marca.

Od początku tego roku w Polsce obowiązują znowelizowane przepisy ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi oraz niektórych innych ustaw. Wdrażają one unijną dyrektywę, której celem jest ograniczenie stosowania plastikowych toreb.

 

Jak wiadomo, rozkład jednej takiej torby może trwać setki lat, a w niektórych warunkach mogą być trujące np. wtedy, gdy trafią do pieca i zostają spalone. Polska, na tle krajów europejskich, jest rekordzistą pod względem ilości zużywanych torebek foliowych. Średnia unijna wynosi niecałe 200 reklamówek na mieszkańca na rok.

 

19-23 marca 2017

Urząd Miejski w Świdnicy

Wydział Gospodarki Odpadami, pokój 2

(również Wieża Ratuszowa w Rynku)

 

Ilość eko-toreb jest ograniczona (600 sztuk)

Obowiązuje kolejność zgłoszeń

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com

Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.

Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

pz/inf.prasowa

foto: użyczone

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno