Johny Radyjko - mural na Placu Górnika
Johny Radyjko wciąż jest obecny w pamięci wałbrzyszan. Na jego cześć powstał mural - znajduje się na jednej ze ścian kamienicy na Placu Górnika. Jest pomysł by powstał... pomnik.
- Johny Radyjko to była i jest bez wątpienia legendarna postać w Wałbrzychu. Dlatego uważamy, że należy mu się mural. - mówi asystent prezydenta Wałbrzycha, Arkadiusz Grudzień.
 
- Pozostawił Śródmieście w smutku i będzie nam go bardzo długo długo brakowało. - mówi radny Piotr Kwiatkowski.`
 
Powstał pomysł stworzenia pomnika Johnego Radyjko, na projekt pomnika miałby zostać rozpisany konkurs. Gdzie miałby pomnik stanąć – na razie nie wiadomo. 
 
- Johny Radyjko to absolutnie ikona Wałbrzycha. Zasługuje na pomnik, najlepiej na środku rynku. Tam gdzie często się przechadzał w pobliżu naszego biura poselskiego. Miałem okazje wielokrotnie z nim tam rozmawiać. Także całym sercem za. - mówi poseł, Tomasz Siemoniak. 
 
- Będziemy rozmawiać z architektem i urbanistą, który przygotował swoją propozycję zagospodarowania tego terenu. - mówi urbanista miejski, Robert Szymala. 
 
Pozostaje jeszcze kwestia sfinansowania budowy pomnika.  Na razie wszystko jest na etapie konsultacji i kiedy stanie pomnik, jeszcze nie wiadomo.red
foto: pz

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno