Przedłużono areszt burmistrzowi Boguszowa Jackowi C.

Burmistrz Boguszowa-Gorc Jacek C. pozostanie w areszcie do 15 września. W Komendzie Wojewódzkiej Policji powołano specjalny, 5-osoby zespół funkcjonariuszy, którzy mają zajmować się tą sprawą.

Zarzuty wobec Jacka C. nie zmieniły się. Dotyczą one przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości 70 tysięcy złotych, płatnej protekcji oraz wyrządzenia szkody w wielkich rozmiarach w kwocie ponad 4 mln złotych w gminie Boguszów-Gorce.  
 
O przedłużeniu aresztu zdecydował Sąd Okręgowy w Świdnicy. Przypomnijmy, że  Jacek C. został zatrzymany w grudniu ubiegłego roku. To już drugie przedłużenie aresztu tymczasowego. Teraz sąd zdecydował, że Jacek C. spędzi za kratami czas do 15 września. 
 
Powołano specjalny zespół funkcjonariuszy, którzy mają zająć się rozwiązaniem tej sprawy.
 
- W Komendzie Wojewódzkiej Policji powstał zespół 5 funkcjonariuszy, którzy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Świdnicy prowadzą czynności w tym postępowaniu - mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy Tomasz Orepuk.
 
Czytaj też:
 
W.Blicharz
foto:walbrzych24.com
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno