15 lat więzienia grozi Jackowi C. - jest akt oskarżenia

Nawet 15 lat w więzieniu może spędzić burmistrz Boguszowa-Gorc, Jacek C. Prokurator skierował do sądu  akt oskarżenia przeciwko przebywającemu w areszcie włodarzowi miasta.  Jacek C. został oskarzony o popełnienie 4 czynów.  Aktem oskarżenia objętych jest także 8 innych osób, w tym radna miasta. 

- Prokurator Okręgowy w Świdnicy skierował do Sądu Okręgowego w Świdnicy akt oskarżenia przeciwko tymczasowo aresztowanemu Jackowi C.  (burmistrzowi Boguszowa-Gorc). Prokurator oskarżył Jacka C. o popełnienie 4 czynów, polegających na przyjęciu jako burmistrz Boguszowa-Gorc korzyści majątkowej w kwocie 70 tys. zł od jednego z przedsiębiorców, wykonujących pracę na rzecz gminy, w zamian za przedłużenie wykonania realizacji umowy dotyczącej oświetlenia ulicznego. - mówi prokurator okręgowy w Świdnicy, Tomasz Orepuk.
 
Jacek C. oskrażony jest także o korupcję, podczas pełnienia fukncji starostgy wałbrzyskiego. Miał on przyjąć łapówke w zamian za zwrot prawa jazdy. 
 
- Drugi zarzut dotyczy przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 10 tys. zł, w czasie gdy Jacek C. pełnił funkcje starosty wałbrzyskiego. W zamian za tę korzyść majątkową, miał on wydać korzystną decyzję administracyjną, dotyczącą przywrócenia uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. - mówi prokurator okręgowy w Świdnicy, Tomasz Orepuk.
 
Jacek C. jest również oskarżony o powoływanie się na wpływy w Urzędzie Skarbowym i Izbie Administracji Skarbowej. 
 
- Trzeci zarzut dotyczy płatnej protekcji, polegającej na powoływaniu się na wpływy w Urzędzie Skarbowym w Wałbrzychu i Izbie Administracji Skarbowej we Wrocławiu i podjęciu się załatwienia sprawy w zamian za korzyść  majątkową. - mówi prokurator okręgowy w Świdnicy, Tomasz Orepuk.
 
Czwarty zarzut  dotyczy działania na szkodę Gminy Boguszów-Gorce i wyrządzenia jej szkody w wielkich rozmiarach, w kwocie ponad 4 mln zł – poprzez bezpodstawne odwołanie przetargu na sprzedaż nieruchomości.
 
Jacek C. nie przyznał się do popełnienia żadnego z zarzucanych mu czynów, a w złożonych wyjaśnieniach podał swoją wersję wydarzeń, która stoi w sprzeczności z zebranym w sprawie materiałem dowodowym. 
 
Aktem oskarżenia objętych jest także innych osiem osób, w tym radna Rady Miiasta  Boguszów-Gorce, Urszula M. której zarzuca się popełnienie sześciu przestępstw, polegających na kupowaniu za alkohol głosów podczas wyborów samorządowych w 2018 roku oraz za nakłanianie świadków do składania fałszywych zeznań.
 
Aktem oskarżenia objętych jest także pięć osób, które brały udział udział w tzw. korupcji wyborczej podczas wyborów samorządowych w 2018 roku. 
 
Oskarżonemu Jackowi C. grozi do 15 lat więzienia. Radnej Urszuli M. grozi 8 lat za kratami. 
 
Jacek C. przebywać będzie w areszcie do 18 grudnia. O tym czy areszt zostanie przedłużony zadecyduje sąd. 


Czytaj też:
Będzie referendum
Czy Jacek C. brał łapówki będąc starosta? 
Radna Rady Miasta Boguszowa w Areszcie
Wyszła z aresztu zza 60 tys. złotych
Burmistrz z zarzutami
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno