Menu

15 lat więzienia grozi Jackowi C. - jest akt oskarżenia

Nawet 15 lat w więzieniu może spędzić burmistrz Boguszowa-Gorc, Jacek C. Prokurator skierował do sądu  akt oskarżenia przeciwko przebywającemu w areszcie włodarzowi miasta.  Jacek C. został oskarzony o popełnienie 4 czynów.  Aktem oskarżenia objętych jest także 8 innych osób, w tym radna miasta. 

15 lat więzienia grozi Jackowi C. - jest akt oskarżenia
- Prokurator Okręgowy w Świdnicy skierował do Sądu Okręgowego w Świdnicy akt oskarżenia przeciwko tymczasowo aresztowanemu Jackowi C.  (burmistrzowi Boguszowa-Gorc). Prokurator oskarżył Jacka C. o popełnienie 4 czynów, polegających na przyjęciu jako burmistrz Boguszowa-Gorc korzyści majątkowej w kwocie 70 tys. zł od jednego z przedsiębiorców, wykonujących pracę na rzecz gminy, w zamian za przedłużenie wykonania realizacji umowy dotyczącej oświetlenia ulicznego. - mówi prokurator okręgowy w Świdnicy, Tomasz Orepuk.
 
Jacek C. oskrażony jest także o korupcję, podczas pełnienia fukncji starostgy wałbrzyskiego. Miał on przyjąć łapówke w zamian za zwrot prawa jazdy. 
 
- Drugi zarzut dotyczy przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 10 tys. zł, w czasie gdy Jacek C. pełnił funkcje starosty wałbrzyskiego. W zamian za tę korzyść majątkową, miał on wydać korzystną decyzję administracyjną, dotyczącą przywrócenia uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. - mówi prokurator okręgowy w Świdnicy, Tomasz Orepuk.
 
Jacek C. jest również oskarżony o powoływanie się na wpływy w Urzędzie Skarbowym i Izbie Administracji Skarbowej. 
 
- Trzeci zarzut dotyczy płatnej protekcji, polegającej na powoływaniu się na wpływy w Urzędzie Skarbowym w Wałbrzychu i Izbie Administracji Skarbowej we Wrocławiu i podjęciu się załatwienia sprawy w zamian za korzyść  majątkową. - mówi prokurator okręgowy w Świdnicy, Tomasz Orepuk.
 
Czwarty zarzut  dotyczy działania na szkodę Gminy Boguszów-Gorce i wyrządzenia jej szkody w wielkich rozmiarach, w kwocie ponad 4 mln zł – poprzez bezpodstawne odwołanie przetargu na sprzedaż nieruchomości.
 
 
Jacek C. nie przyznał się do popełnienia żadnego z zarzucanych mu czynów, a w złożonych wyjaśnieniach podał swoją wersję wydarzeń, która stoi w sprzeczności z zebranym w sprawie materiałem dowodowym. 
 
Aktem oskarżenia objętych jest także innych osiem osób, w tym radna Rady Miiasta  Boguszów-Gorce, Urszula M. której zarzuca się popełnienie sześciu przestępstw, polegających na kupowaniu za alkohol głosów podczas wyborów samorządowych w 2018 roku oraz za nakłanianie świadków do składania fałszywych zeznań.
 
Aktem oskarżenia objętych jest także pięć osób, które brały udział udział w tzw. korupcji wyborczej podczas wyborów samorządowych w 2018 roku. 
 
Oskarżonemu Jackowi C. grozi do 15 lat więzienia. Radnej Urszuli M. grozi 8 lat za kratami. 
 
Jacek C. przebywać będzie w areszcie do 18 grudnia. O tym czy areszt zostanie przedłużony zadecyduje sąd. 


Czytaj też:
Będzie referendum
Czy Jacek C. brał łapówki będąc starosta? 
Radna Rady Miasta Boguszowa w Areszcie
Wyszła z aresztu zza 60 tys. złotych
Burmistrz z zarzutami
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych.com

Komentarze

Lolek (9 grudnia 2019 16:58)
Rzygam już tymi lewackimi wiadomościami szkalującymi moje miasto.BŁŁŁŁEEEEE!!!!!

Dodaj komentarz

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij